Paskelbimo data: 2020-04-07

Suvirintojo pradžiamokslis: patarimai pradedantiesiems

Norint išmokti virinti, praktika yra būtina. Prieš imantis suvirinimo darbų, reikia skirti laiko įgūdžiams išsiugdyti ir įgyti praktinės patirties. Pateikiame keletą patarimų, į kuriuos, verta atkreipti dėmesį, kad mokytis virinti sektųsi geriau ir sparčiau.

suvirintojas.jpg
  1. Suvirinimo lankas

Suvirinimo esmė – sudaryti lanką, kuriame lydytųsi pridėtinis metalas. Pasitreniruokite vesti lanką (metalų stenkitės nesujungti). Jei vienoje vietoje užtruksite labai ilgai, pagrindiniame metale pradeginsite skylę arba prikibs elektrodas. Labai svarbu parinkti tinkamą eigos greitį ir atstumą tarp elektrodo ir pagrindo. Jei elektrodas bus labai arti, jis prikibs, o jei labai toli – susidarys purslai arba užges elektros lankas. Panašiai yra ir su greičiu: jei jis labai didelis arba labai mažas, suvirinimo siūlė bus nevienoda, silpna.

  1. Suvirinimo strypelius laikykite kontroliuojamos drėgmės patalpoje

Prižiūrėkite savo įrankius ir jie jūsų nenuvils. TIG metodu sudaromos suvirinimo siūlės stiprumas daugiausia priklauso nuo suvirinimo strypelio grynumo ir metalo paviršiaus švarumo. Suvirinimo strypelius daugelis laiko užkemšamuose PVC vamzdžiuose. Jei naudojami skirtingi suvirinimo strypeliai, kai kurie suvirintojai vamzdžius užkemša spalvotais kamščiais, kad žinotų, kuriame vamzdyje yra vieno ar kito tipo strypeliai.

  1. Išsiaiškinkite, koks eigos greitis yra tinkamas

Eigos greitis bus tinkamas, jei lankas degs priekiniame suvirinimo voneles trečdalyje. Greitesnės arba lėtesnės eigos pasekmės būna skirtingos. Jei suvirinimas yra lėtas, į suvirinimo vonelę patenka daug lydmetalio, todėl suvirinimo siūlė išsigaubia, dažnai nepakankamai įsiskverbia ir prikimba tik prie pagrindinio metalo paviršiaus. Be to, daugiau šilumos koncentruojama į suvirinimo vonelę, o ne į pagrindinį metalą, todėl suvirinimo siūlė dar labiau susilpnėja. Jei suvirinimas yra labai greitas, siūlė būna plona. Ji gali įpjauti greta esantį metalą, todėl jos forma bus įgaubta ar įdubusi. Siūlė taip pat gali būti nevienoda, nes suvirinimo vonelė „seka“ suvirinimo tašką.

  1. Prieš suvirinimą sureguliuokite srovę ir parinkite elektrodo storį

Srovės stipris paprastai priklauso nuo naudojamo elektrodo dydžio ir tipo. Jei srovė bus labai silpna, elektrodas labai kibs. Be to, lankas gali užgesti arba trūkčioti, net jei elektrodas laikomas tinkamu atstumu. Jei srovė bus labai stipri, kils pavojus metalą pradeginti ir procesas bus labai triukšmingas. Elektrodas gali apdegti, todėl sumažės fliuso efektyvumas. Suvirinimo vonelė gali pasidaryti labai skysta – ją bus sunku valdyti, padidės purslų susidarymo tikimybė.

  1. Suvirinimo darbus dirbkite ergonomiškai

Suvirinimas yra fiziškai sunkus darbas, todėl kūno poza turi būti tinkama, kad neatsirastų ilgalaikių sveikatos sutrikimų. Kad kūnas nepavargtų, reikia susirasti stabilią ir patogią darbo pozą, kurioje galėtumėte išbūti kurį laiką. Ruošinį į patogų aukštį pakelkite keltuvu ar pasidėkite ant stalo. Įrankius laikykite tokioje vietoje, kur juos būtų lengva pasiekti be papildomų pastangų. Suvirintojo šalmo skydelį nuleiskite ranka, o ne galvos linktelėjimu. Jei dirbsite įsitempę, kils pavojus pertempti raumenis, todėl svarbu atsipalaiduoti ir daryti pertraukas, jų metu pasimankštinti.